Ile muszę mieć długów żeby sąd ogłosił moją upadłość?

Ile muszę mieć długów żeby sąd ogłosił moją upadłość?

W Polsce nie ma określonej kwoty długu, który musisz posiadać, aby sąd ogłosił Twoją upadłość. Decyzja o ogłoszeniu upadłości jest podejmowana przez sąd na podstawie indywidualnej sytuacji finansowej dłużnika.

Niemniej jednak, należy mieć świadomość, że nie zawsze warto jest składać wniosek o ogłoszenie upadłości, gdy długi są stosunkowo niewielkie. Przed podjęciem decyzji o składaniu wniosku o ogłoszenie upadłości najlepszym sposobem jest uzyskaniem porady prawnej od specjalizującego się w upadłościach prawnika, który oceni czy wysokość długów w odniesieniu do sytuacji finansowej i majątkowej dłużnika jest adekwatna do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.

W przypadku niewielkiego zadłużenia (np. 10 000,00 zł lub 20 000,00 zł) często lepiej jest skontaktować się z wierzycielami i zawnioskować o rozłożenie zadłużenia na raty. Większość wierzycieli jest skłonna przychylić się do takiego wniosku.

Należy pamiętać, że po ogłoszeniu upadłości, przez 10 lat nie można złożyć kolejnego wniosku o ogłoszenie upadłości. Ważnym jest, aby po ogłoszeniu upadłości rozważnie gospodarować swoimi finansami, ponieważ nie jest możliwe – a przynajmniej bardzo trudne – oddłużenie przez ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

W celu oceny Twojej sytuacji finansowej skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Naszych klientów zawsze traktujemy poważnie

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać więcej informacji