Wspomnijmy o statystykach – upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka, Restrukturyzacja

Wspomnijmy o statystykach – upadłość konsumencka

Z danych zawartych na stronie Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej (dalej jako: „CEIG”) wynika, że od 2015 r.  do dnia 31.05.2022 r. upadłość konsumencka została ogłoszona w stosunku do 63.912 osób. Co ciekawe, najmłodsza z nich ma 12 lat, zaś najstarsza 92 lata. Jak widać instytucja upadłości konsumenckiej cieszy się niezwykle dużą popularnością. Dzięki temu osoba znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej, może mieć nadzieję na jej poprawę poprzez oddłużenie. Warto podkreślić, że od dnia 24.03.2020 r. ustawodawca wprowadzając istotne zmiany w ustawie Prawo Upadłościowe, zniósł wymóg, aby powstanie stanu niewypłacalności nie było zawinione przez dłużnika.

W związku z tym, na etapie złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, sąd wydając postanowienie w przedmiocie ogłoszenia upadłości, nie bada ww. przesłanki.

Jednocześnie, polecamy Państwa uwadze wykonanie szybkiego i darmowego testu, dzięki któremu zweryfikują Państwo czy Wasza sytuacja uzasadnia złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości.

Już teraz zapraszamy Państwa na następny artykuł, w którym tym razem poruszymy zagadnienia związane z procedurą uproszczoną upadłością konsumencką.

apl. adw. Małgorzata Cender

Naszych klientów zawsze traktujemy poważnie

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać więcej informacji